Bursa Çene Cerrahisi – Bursa Diş Kliniği

bursa çene cerrahisi

Bursa çene cerrahisi alanında nilüfer bölgesinde uzman çene cerrahımız ve periodontoloji uzmanı birlikte hizmet vermekteyiz. Çene cerrahisi ana bilim dalı özellikle hastaların korktuğu ve şikayetlerini ertelediği alandır. Korkulan kısım genelde tedavilerin kanamalı olması ve hastaların post-operatif ağrı yaşamasındandır.


Çene cerrahisi doktorlarımız özellikle uzmanlıklarında operasyon öncesi hastayı telkin ederek başlar. Operasyon öncesinde hastadan alınan anamnez sonucu hastayı operasyona hazırlarız. Kullanılan lokal anesteziklerle birlikte hastalarımız işlem esnasında en ufak bir ağrı hissetmemektedir. Bursa çene cerrahisi alanında Dt. Erman Şay ve Dt. Alperen Sezer hocamız yedi senedir hastalarımıza çeşitli çene kırıklarına, implant hastalarına ve redüksiyonlara müdahele etmektedir. Çene cerrahisi fiyatları da hastaların korktuğu hastalardan aldığımız geri dönüşler arasındadır. Bu sebeple çene cerrahisi doktorlarımız tedavi öncesi hastalara gereken planlamayı ve tedavi ücretlendirmesini belirler.

Operasyon sonrası da çene cerrahisi doktoru Erman hocamız hastalarımızı ağrı kanama kontrolü hastayı klinikte bekletir. Kanama ve risk faktörleri ortadan kalktıktan sonra hastamızı evine istirahate uğurlarız. Çene cerrahisi özellikle bursa çene cerrahisi alanında uzman hekimlere verilen kurslar sayesinde Türkiye’de en başarılı şehirler arasında gelir.

Çene cerrahisi ve implant cerrahisi diş hekimliğinde en riskli tedavi dalıdır. Ameliyat öncesinde kemik güçlendirme işlemleri çene cerrahisi uzmalarımız tarafından yapılmaktadır. Sadece implant materyalini çene kemiğine uygulamak yerine kemik hazırlığı en önemli aşamadır. Estetik kaygı, çene agumentasyonu, çene redüksiyonu gibi farklı prosedürlerde hizmet vermekteyiz. Hizmet verdiğimiz hastalarımızın mutluluğu ve ameliyatların ağrısız bir şekilde sonuçlanması bizim için çok önemlidir.

Fonksiyonel olarak çene cerrahisi, çiğneme solunum konuşma gibi temel işlevleri çene cerrahisi doktorlarımız başarıyla takip etmektedir. Hasta tedavisi sonrası hekim veya hastalarımızın kişisel asistanları hasta takibini yapar. Bursa çene cerrahisi alanında tüm bizleri tercih eden hastalarımızın memnuniyeti bizler için çok önemlidir. Çene cerrahisi fiyatları artık kliniğimizde korkulmaktan ziyade hastaların memnuniyetler tedavi olup, karşılayabileceği tedavilerdir.

bursa çene cerrahisi

Cerrahinin Amaçları

Amaçlar doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Estetik kaygılarla yapılan çene cerrahisi, çene hattının belirginleştirilmesi, çene boyutunun düzeltilmesi veya yüzün genel uyumunun sağlanması gibi hedeflere odaklanır. Bunun yanı sıra,çene cerrahisi fonksiyonel sorunların çözümü için de kullanılmaktadır. Anomaliler, çiğneme veya konuşma problemlerine neden olur ve bu sorunların giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Cerrahi Prosedürler

Çene cerrahisi, çene bölgesindeki sorunları düzeltmek için farklı prosedürler içerir. Bunlardan bazıları şunlardır:

1. Çene Augmentasyonu: Çene bölgesinin belirginleştirilmesi veya yeniden şekillendirilmesi amacıyla implantlar veya yağ enjeksiyonu gibi yöntemler kullanılmaktadır.

2. Çene Redüksiyonu: Büyük veya asimetrik bir çene düzeltmek için cerrahi müdahalelerle çene boyutu küçültülür veya yeniden şekillendirilmektedir.

3. Ortognatik Cerrahi: Çene ve yüz yapısındaki ciddi anomalileri düzeltmek için kullanılan karmaşık bir cerrahi prosedürdür. Bu prosedür, çene uyumsuzluklarının düzeltilmesi, çene hattının iyileştirilmesi ve uyumlu bir yüz profili oluşturulması için yapılamaktadır.

Çene Cerrahisi Avantajları (Bursa Çene Cerrahisi)

Çene cerrahisi, birçok avantaj sunar. Estetik açıdan bakıldığında, çene cerrahisi yüzde denge ve uyum sağlar, kişinin daha simetrik ve estetik olarak hoş bir çene

 hattına sahip olmasını sağlar. Bu, bireyin kendine olan güvenini artar ve sosyal ilişkilerindeki olumlu etkisini yansıtlamaktadır.

Fonksiyonel açıdan, çene cerrahisi çiğneme, konuşma ve solunum gibi temel işlevleri iyileştirebilir. Çene uyumsuzlukları, bu işlevlerde zorluklara neden olabilir ve cerrahi müdahale ile bu sorunların üstesinden gelinmesi sağlanabilir.

Çene cerrahisi fiyatları için bizimle İletişime Geçebilirsiniz. İletişime Geçmek İçin Tıklayınız.